CES 2017 dahilinde böylece fazla ayrı marka tarafından özel projeler tanıtılırken en fazla uyarı çeken projelerden bir adam başına sürücüsüz araba sektörüne giren Nvidia oldu. Otonom sürüş ve vasıta güvenliği konusunda fazla daha öbür özellikleri sunmak isteyen marka, bu konuda suni zeka ile donattığı sistemini birincil defa tanıttı.

Nvidia Sürücüsüz Vasıta Teknolojisi Görücüye Çıktı

Uzun zamandan beri bu konuda herhangi bir bilginin sızdırılmamış olması CES 2017’de bu yeni teknolojiye oldukça alaka gösterilmesini sağladı. Yapay akıl ile donatılan araç, fazla daha üstün bir güvenlik sağlayabilecek durumda. İnsan hataları nedeniyle her sene milyonlarca trafik kazası yaşanırken bu kaza oranlarının düşürülmesi ve daha az kişinin yaşamını yitirmesi adına sürücüsüz otomobiller için özel incelemeler yapılıyor.

Konu ile ilgili yapılan araştırmalarda sadece Amerika’da her sene 30 bin kişinin yaşamını yitirdiği belirtilirken trafik için sürücüsüz otomobillerin daha artı geliştirilmesi ve kullanıma sunulması gerektiğini açıklama edildi Bu açıdan Nvidia göre yapılacak incelemeler diğer markalar da göz önünde bulundurulduğunda trafikteki o kadar fazla sorunu çözebilecek yeterlilikte. Kazalarda aracın tehlikesiz bir şekilde kazayı önleyebilir durumda olması ve böylece çok ayrı mesela de paylaşılması sürücüsüz araçların çok daha tehlikesiz olduğunu gösteriyor. Bu bakımdan önümüzdeki yıllarda sürücüsüz araçların fazla daha başarılı olması ve kaza oranlarını düşüreceği varsayım ediliyor.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn