IKEA bu yılın başında akıllı aydınlatma ürünlerini tanıtmış ve bu ürünlere Amazon Alexa, Google Home ve Apple HomeKit desteği geleceğini açıklamıştı. Bu sözünü tutan IKEA son güncelleme ile birlikte bu desteğin geldiğini ve kullanıcıların ürünlerini son sürüme güncelleyerek yeni özelliklerden faydalanabileceğini duyurdu. Ayrıca IKEA ilk elden açıklamasa da güncelleme ile IKEA ampulleri, Philips’in zeki ışıklandırma ürünleri olan Philips Hue’de kullanılabilecek. 

 

Bambaşka Renk Seçenekleri Geliyor 

Aydınlatma ürünlerine gelen güncellemeye ek olarak ürün kataloğunu da güncelleyen IKEA, derhal satmakta olduğu beyaz LED ampullere ek olarak farklı renklerde böylece fazla ampulü daha piyasaya süreceğini gösterdi. Bu Nedenle şirket hem ürünlerine şirketin estetiğine uygun olarak yeni seçenekler getiriyor keza de Philips Hue kullanıcıları da IKEA ampullerini kullanmaya çağırıyor. 

 

Ayrıca Bkz.TAI’den jet motorlu Hürkuş müjdesi! 
Hue’nin giriş seviyesi akıllı ampulleri ABD’de 15$’dan satılırken IKEA’nın aynı kategorideki akıllı ampulleri 18$’lık fiyat etiketine sahip. Bu fiyatlarla IKEA’ya ait ampuller, Hue kullanıcıları için maliyet açısından çekici olmasa da aydınlatmada ayrı renkler göstermek isteyen Hue kullanıcıları IKEA’yı tercih edebilir.
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn