Hologram_Villa

hologram, hologramın bulunuşu, hologramın icadı, hologramı kim buldu, hologram ne zaman bulundu

Hologramı Kim Buldu?
Macar asıllı İngiliz fizikçi 1948 de Dennis Gabor (1900-79) bulmuş ve bu üçboyutlu fotograflara hologram, bulduğu yöntem de holografi adı vermiştir.

Bir nesnenin üçboyutlu gerçek görüntüsünün hologramını elde etmek için bir  laserden çıkan ışık demeti  yarısaydam bir aynayla ikiye bölünür. Demetler ayrı iki mercekten geçtikten sonra biri bir aynadan öbürü de nesneden yansıyarak fotograf filmin üstüne düşer. Bu iki demetteki ışık dalgalarının girişiyle filmin üstünde oluşan girişim deseni nesnenin hologramını verir.

Fotograf makinaların da  kullanılır, derinlik duygusu yaratan kabartma fotografları çekilir. Mesela bir noktadan baktığımızda masanın arkasında kaldığı için görünmeyen sandalyeyi biraz yana çektiğimizde  görebiliriz ama  bulunduğumuz yerden odanın  bir fotografını çekersek yanlızca objektifini sabit bir açı altından görebildiği nesneleri görüntüsünü elde ederiz.

Holografi yöntemi özelliği de fotograf makinesi kullanmaksızın görüntünün filme ya da başka bir duyarlı katmanın kaydedilmesidir 5mg cialis online.
YouTube Preview Image