cep telefonunun bulunuşu hakkında bilgi

cep telefonu, cep telefonu buluşu, cep telefonu icadı, cep telefonu ne zaman bulundu, cep telefonunu kim buldu, cep telefonunu kim icat etti, cep telefonun bulunuşu, cep telefonun icadı, cep telefonun mucidi

Cep Telefonunu Kim Buldu?
İletişim cihazları, geçmiş dönemde birçok insanın pekte ilgi duymadığı bir teknolojiydi. İnsanlar, iletişimlerini birçok farklı yoldan yapabildikleri için böyle bir gereksinime ihtiyaç duymuyorlardı. Alexsander Graham Bell, ilk telefonu bulduğunda o dönemde bir devrim yaratmıştı.

Daha sonraları iletişim çağının gelişmesi ile birlikte yeni bir fikir ortaya atıldı. Bu fikri ortaya atan kişi ise Martin Cooper, ilk cep telefonunu bulan bilim adamıdır. 1965 yılından itibaren iletişim çağında yeni bir çığır açmayı planlayan Martin Cooper, kısa bir zaman içerisinde çalışmalara başladı.

Bir tuğla mantığı ile ilk cep telefonunu hayal eden Martin Cooper, 1973 yılı geldiğince ilk profesyonel cep telefonu çalışmasını tüm dünyaya tanıttı. Kısa bir zaman içerisinde insanlar tarafından çok büyük bir ilgi gören bu mükemmel buluş, kısa zaman içerisinde vazgeçilmez teknolojiler arasında girdi. Alexsander Graham Bell tarafından bulunan telefona yepyeni bir boyut kazandıran Cooper, şuanda hala hayatta. Cep telefonu piyasasından hala kendini çekmemiş olan bu büyük bilim adamı, kısa zaman içerisinde çok daha yeni teknolojiler geliştirerek insan hayatında yepyeni bir çığır açacağını söylüyor. Öyle ki Cooper’in en büyük hayalinin de kulağın arkasına sığabilecek kadar küçük ama teknolojisi bir o kadar büyük bir telefon geliştirmek yatıyor. Martin Cooper, bugün 74 yaşında olan bir bilim adamı ve yepyeni cep telefonu teknolojilerinin geliştirilmesinde ki en önemli şahsiyet.

İlk cep telefonunu ürettiğinde insanlar tarafından devrim niteliği taşıyan bu ürün, herkesin de bildiği gibi kısa zaman içerisinde çok daha büyük bir yaygınlık seviyesine ulaşarak insanlar tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Martin Cooper, şuan hayalindeki kulak arkası telefonu üretmek için çalışmalar yürütmeyi sürdürüyor.