Vlog Kanalıma Göz Atın: https://www.youtube.com/c/CavitPancarVLOG1
https://www.instagram.com/cavitpancar/
https://www.facebook.com/PancarTarlasiVideolari/

Müzikler BuzzMyVideos’un üyelerine özel müzik arşivinden alınmıştır.

Dev İnsanlar Gerçekten Var mıydı?

1885 yılında üretilen ilk otomobilin amacı ulaşımı kolaylaştırmaktı. Fakat daha sonraları teknolojinin gelişmesi ile daha farklı amaçlar için çeşit çeşit arabalar üretildi. Bir süre sonra da rekabeti seven insanlar tarafından araba yarışları başladı.
Bu yarışlarda kullanılan farklı tekniklerle yarışçılar birbirlerine üstünlük sağlamaya çalışıyordu. Bu tekniklerden biri de Japonyada ortaya çıkan Driftti.

Fakat drift o yıllarda sadece japonyada bilinmekle sınırlı kaldı ve dünyaya açılamadı.
O bir sokak yarışçısıydı ve bu drift tekniğini öğrenmek için çok hırslıydı.
Bu tekniği öğrenmek için virajlarla dolu Haruna dağına gidip her gün onlarca lastik yakan yıllar süren çalışmaları sonucunda araba yarışlarında iddaalı bir isime dönüşmüştü.

Aradan yaklaşık 20 yıl geçti. Drift artık japonyanın her sokağında bilinen fakat dünyaya açılamamış bir teknik olarak kalmıştı. Taa ki 1996 yılına kadar.

Dünyanın her bölgesinden yarışçıların ve markaların katıldığı bu yarışa çok büyük ilgi oldu.
Bütün yarışseverler birincinin amerikan yada avrupa araçlarından çıkacağını düşünürken tüm dünyanın gözü önünde yanlamaya başladı ve her virajda arayı biraz daha açtı. Böylelikle dünya drift ile resmen tanışmış oldu.
Honda bu yarıştan sonra tüm dünyada tanınan bir marka haline geldi.
Bu olayın ardından drift heyecanı bütün araba severlerin ilgisini çekti ve tüm ülkelerin sokaklarında kullanılan bir teknik oldu. Kısa zamanda diğer ülkelerde de drift üzerine araba yarışları yapılmaya başlandı.

Ülkemizde araba yarışlarına olan ilgi pek fazla olmadığı için drift profesyonel anlamda Türkiyede gelişmedi. Ama iş sokaklarımıza gelince şahinle yanlayan pek çok gençlerimiz bulunmakta.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn