Bu videoda ilginç kısa bilgileri derledik. Fobi sahibi olmaktan korkma fobisine ne ad verilir? Lamborghini traktör firmasıyken neden spor otomobiller üretmeye karar verdi? Hepsi birbirinden ilginç kısa bilgiler!

İyi bir uyku çektiğiniz halde sabah kendinizi yorgun hissediyorsanız bunun nedeni, vücudunuzun susuz kalması olabilir. Birkaç bardak su ile yorgunluk duygusunu yok edebilirsiniz.

Kurabiye canavarının gerçek ismi Sid ’dir. Biz onu aslında lakabıyla tanırız.

Her gün 68 milyon kişi McDonald ’s restoranlarından alışveriş yapıyor. Bu da neredeyse dünya nüfusunun yüzde 1 ’i demek. McDonald ’s saniyede 75 hamburger satıyor.

Panik halindeyken gözlerimiz beyne en yüksek kalitede görüntü göndermeye başlar. Bu nedenle etrafı ağır çekimde görmeye başlarız.

Ahtapotları sekiz kollu yaratıklar olarak biliriz. Oysa deniz biyolojisine göre onlar, iki kollu, altı ayaklı yaratıklardır. Çünkü ikisini hareket etmek için, kalan altısını ise beslenmek için kullanıyorlar.

Ders çalışırken arka planda çalan hafif bir müzik daha iyi konsantre olmanızı sağlar. Başlamadan önce bir parça çikolata yemekse, okuduklarınızı daha iyi anlamanıza yardımcı olur.

“Fobofobi” bir fobidir. Ve fobisi olmaktan korkma fobisidir. Karışık olduysa şöyle söyleyelim: Fobofobiniz varsa, korktuğunuz şey, fobinizin olmasıdır.

Kişi başı tüketim rakamlarına göre, dünyanın en çok kola içen milleti İzlandalılardır.

Amerika ’da ünlü bir sinema okulu, Steven Spilberg ’e onur doktorası vermek istedi. Spielberg belgeyi ancak, zamanında onu okula almayı reddeden hoca imzalarsa kabul edeceğini söyledi. Ve doktora belgesini o hoca imzaladı.

Karpuz seçerken vurmak yerine çizgilerine bakın. Koyu renkli çizgiler daha kalınsa karpuz lezzetli demektir.

Uyurken duyularımız pasif hale geçer. Sadece duyma yetimiz uyanıkkenki kadar aktiftir.

Ünlü spor otomobil markası Lamborghini başlangıçta bir traktör firmasıydı. Sahibi spor arabalara çok meraklıydı. Ferrari marka arabasıyla yaşadığı sorunları aktarmak için Ferrari ’nin kurucusuyla buluştu. Ancak adam, “Problem benim arabamda değil, onu kullanan sürücüde” deyince Lamborghini ’nin sahibi kızıp spor otomobil işine girdi. Ve böylece efsane bir spor araba markası yarattı.

Bir araştırmaya göre, insanların yaşı ilerledikçe diğer insanlara daha az güveniyorlar. Bu da bize “tecrübe, yenilen kazıkların bileşkesidir” lafının doğruluğunu kanıtlıyor.

Aslanı “ormanın kralı” olarak biliriz ama gerçekte aslan, ormandan çok, açık alanlarda, çimenlik bölgelerde yaşamayı sever.

Ünlü Rap şarkıcısı Eminem, “8 Mil” filminde kullanılan “Lose Yourself” şarkısıyla “En İyi Orijinal Şarkı Oscar”ını kazandı. Ödül açıklandığında Eminem törende yoktu. Çünkü o sırada evinde uyuyordu.

Boyumuzun uzunluğu genelde babamızdan gelen genlerle şekillenir. Zekamızı ise yine genelde, annemizden aldığımız genler belirler.

OHA Diyorum kanalında ilginç, komik, faydalı, eğlenceli videolar yayınlıyoruz. İlginç bilgiler veriyoruz, eğlenceli oyunlar oynuyoruz, rekor denemeleri yapıyoruz, komik fotoğrafları derliyoruz, enteresan sorulara cevap veriyoruz, göz yanılmaları ile şaşırtıyoruz, oha diyeceğiniz deneyler yapıyoruz. Videolarımızı çekerken önce biz eğleniyoruz, ardından elbette sizi eğlendirmeyi amaçlıyoruz.

Faydalı ipuçları ve hayatınızı kolaylaştıran pratik bilgiler için diğer kanalımız YAPYAP’ı ziyaret edin:
http://www.youtube.com/yapyap

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn