Bu videoda internetin altını üstüne getirerek köpeklerle ilgili en ilginç fotoğraflı bilgileri bir araya getirdik. Tüm Fotoğraflı Bilgiler videolarımızı şurada izleyebilirsiniz: https://goo.gl/EAFsRM

Köpekler pantolon giyseydi sizce soldaki gibi mi yoksa sağdaki gibi mi giymeleri gerekirdi? Bu ilginç soru bir süredir internet gündemini meşgul ediyor. Neyseki bir firma tartışmayı bitirmek için bu ürünü satışa sundu. Bu köpek pantolonu 4 bacaklı ve köpeği soğuktan veya çamurdan gayet güzel bir şekilde koruyor. Irklara göre farklı modelleri de üretilmiş. Köpeğinizin cinsine uygun olanı alıp giydiriyorsunuz.

Bu adam 15 yaşında geçirdiği bir kazada sol gözünü kaybetmiş. Kucağında tuttuğu yavru köpeğin de aynı şekilde bir gözü görmüyor. Bu köpeği bir barınaktan almış. Kimsenin kabul etmediği köpeğin durumunu tabii en iyi o anlamış. Kader arkadaşları şimdi mutlu mesut bir şekilde hayatlarını sürdürüyorlar.

İnanılması güç ama bu arabayı evin köpeği kemirerek bu hale getirmiş. Zavallı sahibi hala şoku atlatabilmiş değil. Arabayı kemiren küçük canavarsa işte bu.

Sırada köpekler için ilginç ürünler var.

Köpeğinizin keyif yapabileceği teraslı köpek kulübesi ile başlayalım. Bu yataksa köpeğinden uyurken bile ayrılamayanlar için. Yatağın yan tarafında köpeğe özel küçük bir bölme var. Bu ürün de köpeklerini kano ile gezdirmek isteyenler olursa diye üretilmiş. Malum, köpekler atılan topu geri getirmeyi sever. Bu fırlatıcıyla aynı anda 3 topu olabildiğince uzağa atabiliyorsunuz.

Bu gördüğünüz Alaska’da yapılan geleneksel kızak köpekleri yarışı. Toplamda 480 kilometre süren bir mücadele. Bu köpekler tabii özel olarak kızak çekmek üzere eğitiliyor. Ayakları donmasın diye de patikler giydiriliyor. Kızak köpeği yarışları Amerika, Kanada, Rusya gibi kutuplara yakın toprakları olan ülkelerde yapılıyor.

İngiltere ’de obez köpekleri zayıflatmak için bir spor merkezi hizmete girdi. Sonuçlar ortada, köpekler bu sayede tığ gibi oluyor. Ancak elbette sporun yanısıra köpeklere sıkı bir diyet de yaptırılıyor.

Bu fotoğraftaki köpeklerden bir tanesi orijinal, diğer ikisi ise onun klonu. Bu veteriner, köpeğini çok sevdiği için onun klonlarını, yani genetik kopyalarını ürettirmiş. Üstelik klonlama işlemi için 300 bin liradan fazla para harcamış.

Nepal’de köpeklere özel dini bir bayram var. Çünkü onların inanışına göre köpekler Tanrı Yamaraj ’ın dünyadaki elçileri. Bayram süresince köpekleri çiçeklerle ve özel boyalarla süslüyorlar. En sevdikleri yiyeceklerle besliyorlar. Tabii bol bol da okşayıp seviyorlar.

Tıraş olmak köpekleri inanılmaz değiştirebiliyor. Şu aradaki farka bakın. İnanılmaz di mi? Tıraş köpekleri gençleştirmiyor, adeta çocukluğuna döndürüyor.

Huysuz kediyi bütün internet alemi tanıyor. Buysa onun köpek versiyonu olan Kont. O da aksi suratı ile internetin şöhret basamaklarını tırmanıyor.

Bu evde köpeklere özel, daha alçak basamaklı bir merdiven var. Böylece evin köpekleri üst kata rahatlıkla çıkabiliyor.

Bu köpek heykeli Tokyo’nun en merkezi yerlerinden birinde. Japonya’nın en sadık köpeği olarak bilinen Hachikō, bir Hollywood filmine konu olacak kadar ünlü. Aslında 1935 yılında, 11 yaşındayken ölmüş. Sahibi olan profesörü her akşam tren istasyonunda karşılıyormuş. Ancak sahibi bir akşam gelmemiş, çünkü adamcağız hayatını kaybetmiş. Hachikō o zaman 2 yaşındaymış. Ve ömrünün kalan 9 yılında her akşam aynı saatte tren istasyonuna giderek sahibini beklemiş. Bu da tabii onu efsane bir kişilik haline getirmiş. Onunla ilgili eserlere Tokyo’nun birçok yerinde rastlayabiliyorsunuz.

Diğer kanallarımızdaki birbirinden ilginç ve eğlenceli videoları izlemek için lütfen tıklayın:
Yapyap: https://www.youtube.com/yapyap
Oyun Delisi: https://www.youtube.com/oyundelisi
BonbonTV https://www.youtube.com/bonbontv

OHA Diyorum kanalında ilginç, komik, faydalı, eğlenceli videolar yayınlıyoruz. İlginç bilgiler veriyoruz, eğlenceli oyunlar oynuyoruz, rekor denemeleri yapıyoruz, komik fotoğrafları derliyoruz, enteresan sorulara cevap veriyoruz, göz yanılmaları ile şaşırtıyoruz, oha diyeceğiniz deneyler yapıyoruz. Videolarımızı çekerken önce biz eğleniyoruz, ardından elbette sizi eğlendirmeyi amaçlıyoruz.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn