Bu videoda sizin için birbirinden ilginç fotoğraflı bilgileri derledik.
► YAPYAP kanalımızda yayınlanan tüm ilginç bilgi videoları şurada: https://goo.gl/TdpWa6

Bu görüntü Dünya Saklambaç Şampiyona ’sından. Doğru duydunuz, gerçekten de böyle bir şey yapılıyor. Dünyanın dört bir yanından gelen saklambaç takımları şampiyonaya katılıp birinci olmak için yarıştı. Turnuva İtalya ’da, terk edilmiş bir köydeki 25 bin metrekarelik alanda gerçekleştirildi. Kurallar ise bildiğimiz saklambaç ile aynı. Tarafsız bir kişi yumuyor ve oyunculara 1 dakika saklanma süresi veriliyor. Amaç da her zaman olduğu gibi ebeyi alt ederek sobelemek.

Fotoğraftaki bina lüks bir rezidansa benzese de aslında bir mezarlık. Evet, gördüğünüz binaların içinde tam 14 bin mezar yer alıyor. Bu lüks mezarlığa defnedilmek için ise 150 bin lira ödemeniz gerekiyor.

Bugün hayatımızın bir parçası olan görüntülü konuşma 60 ’lı yıllarda Toshiba tarafından icat edildi. Ancak çok pahalı olduğundan son kullanıcıya erişemediği için popüler olamadı.

Sırada Japon tuhaflıklarından biri olan Dekotora adındaki kamyonlar var. Bunların kamyon olduğunu ilk bakışta anlamak zor, çünkü neredeyse tamamen ışıklar, metal borular ve parlak plakalarla dekore edilmişler. Dekotora akımında bir kamyon ne kadar abartılı süslenmişse o kadar makbul oluyor.

İzlanda’nın kırsal kesimindeki bir çiftliğe gelen mektup alıcısını epey şaşırttı. Çünkü mektubun üstünde adres yerine sadece çiftliğinin bulunduğu yeri tarif eden bir kroki vardı.

İlginç bilgiler videomuza “nehir futbolu turnuvası” ile devam ediyoruz. Bu ilginç organizasyon İngiltere ’nin Bourton kentinde düzenleniyor. Şehrin ortasından geçen nehre kaleler kuruluyor ve takımlar diz boyu suyun içinde futbol oynuyor. 30 ’dan fazla takımın katıldığı turnuvadaki maçları binlerce insan izliyor.

İşte bu da Çin ’deki dev Savaş Tanrısı heykeli. Bronzdan yapılan görkemli heykelin yüksekliği 58 metre, ağırlığı ise 1320 ton. Ne kadar büyük olduğu bu fotoğrafta daha da iyi görülüyor.

Bu zavallı ren geyikleri bir doğal afetin kurbanı oldu. Birkaç ay önce yaşanan fırtınada üzerlerine düşen yıldırım maalesef tam 320 geyiği aynı anda öldürdü.

İngiltere Olimpiyat Takımı ülkelerine döndüğünde havaalanında akla gelmedik bir sorun yaşadı. Çünkü tüm sporcular aynı uçakla döndü ve hepsinin de valizleri bire bir aynıydı. Hangi çantanın kime ait olduğunu bulmaları tabii epey zamanlarını aldı.

Bu gördüğünüz Japonya ’daki McDonalds ’larda servis edilen jumbo boy kola. Bunların kapağında iki kamış deliği var. Böylece sevgilinizle ya da yakın bir arkadaşınızla birlikte içebiliyorsunuz.

Fokur fokur kaynayan gölle devam ediyoruz. Güney Amerika ’da bir ada ülkesi olan Dominika ’da yer alan gölün altında bir volkan var. Volkandan çıkan sıcak su ve gazlar gölün adeta bir kazan gibi kaynamasına neden oluyor.

Bu inanılmaz güzel kuşun ismi Nikobar güvercini. Büyüleyici renkleri olan kuş türü Hindistan yakınlarındaki Nikobar Adaları ’nda yaşıyor. Özellikle de erkekleri çok daha göz alıcı renklere sahip.

Endonezyalı yetkililere göre bu yaşlı adam 146 yaşında. Kimliğinde doğum tarihi olarak 31 Aralık 1870 yazıyor. Eğer bu iddia doğruysa, şu an gelmiş geçmiş en uzun yaşayan insana bakıyorsunuz demektir.

Sırada kırılan yerleri alçıya alınmış birbirinden şirin hayvanlar var.

Parmak büyüklüğündeki bu hemstırın kırılan kolunu bu şekilde alçıya almışlar. Buysa patilerinden biri kırılan küçük bir kedi. Bu zavallı sincabın da arka ayaklarından birini sararak tedavi etmişler. Bu minik kirpi ise maalesef 3 bacağını birden kırmış.

Bu gördükleriniz Pokemon çılgınlığının hamburgere dönüşmüş hali. Avustralya ’daki bir restoranda servis ediliyorlar.

Bunlarsa kartondan tabutlar. Venezuela ’da normal bir tabut ortalama 10 bin liraya satılıyor. Zeki bir girişimci kartondan tabutları üretip satmaya başladı. Hem ekonomik hem de çevreci oldukları için çok rağbet görüyorlar.

Burası Kamboçya ’daki bir ormanın içinde ağaçlar tarafından kuşatılmış bir antik tapınak. Yüzyıllar önce terk edilmiş. Zamanla da adeta ormanın altında kalmış. Koca koca ağaçların kökleri tapınağın duvarlarını bu şekilde kaplamış.

İşte bu da Pokemon Go ’ya benzeyen ama çok tuhaf bir artırılmış gerçeklik uygulaması. Ölmüş yakınlarınızın sevdiği bir yere gittiğinizde onların resimlerini mekanlarla birleştirerek size gösteriyor.

Myanmar ormanlarında yaşayan bu Asya fili savaş döneminden kalma bir mayına basınca bir bacağını kısmen kaybetti. Tayland ’da faaliyet gösteren Filleri Koruma Vakfı hemen bir protez yaptırarak file taktırdı.

Bu fotoğrafta Bugatti ’nin ilk modeli ile en son üretilen modelini yanyana görüyorsunuz. Yıllar içindeki değişim gerçekten de inanılmaz.

Mediakraft’ın diğer kanallarındaki eğlenceli videoları izlemek için tıklayın:
► Oha Diyorum: https://www.youtube.com/ohaadiyorum
► Oyun Delisi: https://www.youtube.com/oyundelisi
► BonbonTV https://www.youtube.com/bonbontv

Bizi Facebook’ta takip edin:
► http://facebook.com/MediakraftTurk

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn