Bir şeyler icat etmek için iyi bir fikre ihtiyacınız var. İyi bir fikre sahip olmak içinse iyi bir hayal gücüne ihtiyacınız var.. Şimdi size bahsedeceğim mucitler ise büyük ölçüde bunu başarmışlar.

Abone Olmayı Unutmayın: https://goo.gl/h32dnz
Instagram: https://instagram.com/taliogur

►İletişim: alioguriletisim@gmail.com

Fotoğrafta gördüğünüz icat yazma işine son derece yenilikçi bir yaklaşım getirmiş arkadaşlar. Yani adamlar son derece sıra dışı bir klavye tasarlamışlar. Bu bilekliklerden her birini ellerinize geçiriyorsunuz ve direk yazmaya başlıyorsunuz. Tabi bunun için klavyedeki tuşların nerede olduklarını da iyi bilmeniz gerekiyor.
Bu da aslına bakarsanız son dönemlerde ortaya çıkan moda akımlarından bir tanesi. Gözlerin üzerine çekilen minik ledlerle beraber gözleriniz her ortamda dikkat çekecek bir hale geliyor. Ne kadar kullanışlıdır bilmiyorum ama farklı göründüğü kesin.
Bilmiyorum siz de benimle aynı fikirde misiniz ama, ne zaman çantamla beraber yola çıksam özellikle yağmurlu havalarda, “ Ulen şu çantanın kapşonu olsa hiç fena olmazdı.” Diye içimden geçirmişimdir. Adamlar da bu dileğimi duymuş olacak ki ürün olarak piyasaya çıkarmışlar. Siz ne düşünüyorsunuz arkadaşlar, sizce de kullanışlı değil mi?

Bir başka dileği daha duymuş olacak ki tasarımcılar, çift başlı bu diş macununu icat etmişler. Yıllardan beridir macunu neresinden, nasıl sıkmamız gerektiğine dair yapılan tartışmalar sonunda bitecek gibi.
Kimlerin evinde kumbarası var? Para biriktirmeyi seven kaç kişi var aramızda bilmiyorum ama, bence hala kumbarada para biriktirenler için gayet güzel bir icat olmuş. Her gün ne kadar ilerleme kaydettiğinizi rahatça görebiliyorsunuz kapaktaki sayaç sayesinde.
Fotoğrafta gördüğünüz şey bir güneş pili arkadaşlar. Yani gördüğünüz herhangi bir cama vantuzu yapıştırarak direk elektrik üretebiliyorsunuz. Bence gayet kullanışlı bir icat olmuş.
Bu gördüğünüz icatla ilgili kafam biraz karışık arkadaşlar, açıklayayım hemen, bu icat, sabah uyandığınız zaman içindeki minik alanda havanın nasıl olduğunu gösteriyor sizlere. Gördüğünüz gibi hava yağmurluymuş dışarıda. Anlamadığım nokta ise, güneşli olduğu zaman içinin nasıl göründüğü?

Bu icat ise, kahve severler için. Bilmiyorum ne kadar önemli sizin için ama güne kahve olmadan başlayamayan birçok insan olduğunu biliyorum. O yüzden bu mini filtre kahve yapıcı kahve tiryakilerini son derece mutlu edecektir.
Bu tarz minik ve pratik icatlar benim çok hoşuma gidiyor. Kitap okurken, hele de son derece sürükleyici bir kitap okurken insan konfor arıyor gerçekten. İşte bu kitap tutucu tam da o noktada devreye giriyor bence. Sizce de hoş değil mi?
Ekranda gördüğünüz bu icat ise özellikle kızları çok mutlu edecektir. Çünkü fark ettiyseniz tırnaklara oje sürdükten sonra hepsini birden zahmetsizce aynı anda kurutmaya yarıyor. Hem de evde kolayca yapabilirsiniz. Benden size ufak bir tüyo hanım ablalar.

Bu icada bakar bakmaz ne işe yaradığını anlayan arkadaşlar varsa aramızda kendilerini gönül rahatlıyla zeki hissedebilirler. Kızlar belki daha çabuk anlamıştır ama söyleyeyim yine de, bu bir göz kapağı düzleştirici arkadaşlar. Bu icatla ilgili yorumu size bırakıyorum tamamen.Bu icatla ilgili söyleyebileceğim pek fazla şey yok. Bir burun düzleştirici olduğunu biliyorum sadece ve gerçekten işe yarayıp yaramadığını da sizlere soruyorum arkadaşlar. Bilenler varsa lütfen beni de aydınlatsın.

Genelde Japonya ’dan bu tarz ilginç icatlar çıkıyor. Bu seferki de bence son derece sevimli. Yağmur yağdığı zaman şemsiyenin üzerinde çeşitli desenler beliriyor. Çok fazla fonksiyonel olmasa da göze gayet hoş geliyor bence. Masa başında çalışan arkadaşlar ya da öğrenciler bu durumu çok iyi bilirler ki, insan destek olacak bir el arıyor. Japon kardeşlerimiz bu durumu da düşünmüş ve imdadımıza kafamızı koyarak rahatça çalışabileceğimiz bir el yaparak yetişmişler.

► Önerdiklerim:

Tüm videolar: https://goo.gl/AW4tUj

Bilgi videoları: https://goo.gl/iYdE7I

Eğlenceli videolar: https://goo.gl/sHx2GM

Korku videoları: https://goo.gl/wdVGd9

Sanat ve tasarım videoları: https://goo.gl/65M09Y

Seriler: https://goo.gl/8tR7E7

►Sosyal Medya Hesaplarım:

https://www.facebook.com/siradan1adam

https://instagram.com/taliogur

https://younow.com/taliogur

►Kaynaklar / Sources:

https://www.reddit.com/r/Inventions/
https://www.reddit.com/r/Inventit/
https://eksisozluk.com/icat–49168
https://eksisozluk.com/ilginc-icatlar–349935
https://en.wikipedia.org/wiki/Invention

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn